Servis kola provádí Martin Dragoun

V naší prodejně v Hrádku nad Nisou v Libereckém kraji Vám bude servisovat kolo spolumajitel a jednatel firmy Martin Dragoun, který má již dlouholetou praxi v tomto oboru. Díky své iniciativě se neustále učí a zdokonaluje ve všech novinkách, se kterými výrobci jízdních kol přicházejí. Rád Vám provede servis nejen na jízdním kole zakoupeném u nás, ale i na kole z jiné prodejny. V sezónních měsících (od března do října) prosíme o shovívavost, kdy nelze zajistit servis kola na počkání. Dále Vás prosíme, abyste nám kolo vozili umyté a vyčištěné. Radíme ale nepoužívat vysokotlaké čističe, které mohou způsobit poničení drahých komponentů, například nábojů zapletených kol, šlapacího středu a jiných.

V naší kamenné prodejně v Hrádku nad Nisou v Libereckém kraji Vám Martin Dragoun provede u jízdního kola seřízení brzd, přehazovačky a přesmykače.

Překontroluje dotažení všech šroubů a matek, případně dotáhne momentovým klíčem. Vyčistí a promaže všechny pohyblivé části na kole, jako je řetěz, přehazovačka, přesmykač a vidlice. Pláště dofoukne na požadovaný tlak a na váhu jezdce dofoukne vzduchové vidlice a tlumiče.

Vaše kolo bude servisováno pouze kvalitním nářadím od firem Park tool a Unior, které jsou v rukou odborníka zárukou preciznosti čisté práce.

V naší kamenné prodejně v Hrádku nad Nisou v Libereckém kraji Vám Martin Dragoun provede servis, výměnu či opravu různých cyklokomponentů a cyklodoplňků od značek, jako jsou Shimano, Sram, Force, Sunrace, VDO, Continetal, Hamax a jiné.

V případě opotřebení komponentů (například kazety, řetězu, přesmykače, přehazovačky, kliky, pláště a jiných ) nebo doplňků (například computeru, nosiče, blatníků, osvětlení, dětské sedačky a jiných) Vám je dle potřeby opraví nebo vymění. Vše vždy po domluvě se zákazníkem.

Vaše kolo bude servisováno pouze kvalitním nářadím od firem Park tool a Unior, které jsou v rukou odborníka zárukou preciznosti a čísté práce.

V naší kamenné prodejně v Hrádku nad Nisou v Libereckém kraji Vám Martin Dragoun provede odborný servis pružinové i vzduchové vidlice od jakékoli značky na trhu, jako jsou SR Suntour, Rock Shox, Fox, Marzocchi, RST, a jiné.

Pomocí speciálního nářadí provede rozebrání vidlice, kterou posléze kompletně vyčistí, promaže, vymění olej (používá vysoce kvalitní olej Motorex a R.S.P.) a opět sestaví dohromady. V případě potřeby vymění těsnění, gufera či kluzná pouzdra.

Vaše kolo bude servisováno pouze kvalitním nářadím od firem Park tool a Unior, které jsou v rukou odborníka zárukou preciznosti a čisté práce.

V naší kamenné prodejně v Hrádku nad Nisou v Libereckém kraji Vám Martin Dragoun provede servis klasických "véčkových" brzd, silničních brzd a servis a odvzdušnění hydraulických brzd od jakékoli značky, jako je Shimano, Avid, Hayes, Formula, Tektro a jiné.

Pomocí nářadí a odvzdušňovací sady provede vyčištění brzd a výměnu minerálního oleje, případně brzdové kapaliny a brzdy odvzdušní pomocí tlakování.

Vaše kolo bude servisováno pouze kvalitním nářadím od firem Park tool a Unior či odvzdušňovací sadou Avid a Shimano, které jsou v rukou odborníka zárukou preciznosti a čisté práce.

David Nol

Jsem spolumajitel a prodejce v našem kamenném obchodě. Profesně pracuji přes 15 let v oboru cyklistiky. Upřednostňuji silniční, horská a stylová kola. Ze sportu preferuji florbal, který jsem 14 let hrál závodně.

Martin Dragoun

Jsem spolumajitel a mechanik v našem kamenném obchodě. Profesně pracuji přes 25 let v oboru cyklistiky. Upřednostňuji celoodpružená a horská kola. Ze sportu preferuji terénní běh, který dosud provozuji.

Naše kamenná prodejna se nachází v centru Hrádku nad Nisou v Libereckém kraji. Tato lokalita je ideální pro všechny druhy cyklistiky.

Horská kola s pevným či celoodpruženým rámem určitě využijete v hojné a rozmanité míře v oblasti Jizerských hor, Lužických hor, Ještědského hřbetu či Žitavských hor, které jsou hned za humny. Nebo se můžete nechat s kolem pohodlně přepravit moderním vlakem třeba až do nádherného Českosazského Švýcarska.

Pokud jste vyznavači trekingové, nebo především silniční cyklistiky, určitě si najdete i Vy v tomto kraji svůj ráj. Nabízí se tu široká síť okresních silnic a cyklostezek mezi vesničkami s krásnou přírodou na českém či polském uzemí. Vyhledávano je ale především německé území, kde jsou pěkně udělané silnice bez děr a velmi ohleduplní řidiči.

Na své si příjdou i vyznavači stylových kol, koloběžek a inline bruslí, kteří mohou využívat nejen cyklostezky, ale také areál Kristýna, který se rozkládá kolem zatopeného povrchového dolu. Zde je možné se i ubytovat a užít si aktivní dovolenou i lenošení u vody.

Rádi Vám poradíme s bazarovým kolem

Samozřejmě si uvědomujeme, že někteří zákazníci nemají možnost, nebo nechtějí, investovat mnoho peněz do nového jízdního kola. I když kvalitní a spolehlivé kolo můžeme nabídnout již od cca. 9 000,- Kč (v kategorii horských kol). V takovém případě Vám můžeme nabídnout bazarová kola, která jsou aktuálně na prodejně. Nebo nám můžete zaslat e-mailem odkaz bazarového kola, které Vás zaujalo, a my objektivně zhodnotíme, zda cena odpovídá stavu a stáří kola, případně Vám poradíme, na co si máte dát pozor při jeho přebírání.

Před koupí pečlivě prohlédněte

Pokud bazarové kolo budete kupovat u nás, na rovinu Vám řekneme všechny jeho plusy i mínusy, kterým bude odpovídat jeho cena. Bazarové kolo nikdy nekupujte přes internet! Vždy si kolo osobně pečlivě prohlédněte, než za něj investujete peníze, a to především stav rámu a vidlice (zda nejsou hnuté či prasklé), stav šlapacího středu a zapletených kol (zda nemají velkou vůli a nedrhnou), stav převodů a v neposlední řadě stav řetězu (zda není vytahaný - v tomto případě doporučujeme pořídit si měrku řetězu, která nestojí tolik peněz).

V každém případě vybírejte kola s rámem, který Vám bude velikostně vyhovovat. A samozřejmě požadovat doklady od kola, abyste měli jistotu, že se nejedná o kradené kolo. Proto doporučujeme našim zákazníkům doklady od kola uschovat pro případ, že ho budou chtít v budoucnu prodat.

Bezpečí našich dětí

Každý rodič by měl chtít pro své dítě to nejlepší a především jen bezpečné!

Proto v případě svých dětí nikdy neuvažujte o koupi dětského kola z obchodního řetězce nebo z velkých neosobních sportovních prodejen. Chápeme, že nechcete investovat mnoho peněz do kola, které dítěti vydrží kratší dobu, protože roste. Ale raději investujte nižší cenu za bazarové, kvalitní kolo, za které se Vám zaručíme, než za levné "rádobykolo", které bezpečí Vašim dětem rozhodně nezaručí.

Lepší bazarové, než levné nové!

Někteří lidé, v souvislosti s koupí levného kola v obchodních řetězcích, rádi používají větu: "Na to moje ježdění to stačí". V tomto případě je na místě rčení: "Nejsem tak bohatý(á), abych si kupoval(a) levné věci". Jízdní kola, která se dají koupit v obchodě vedle potravin, už pro samotného zákazníka musí být varováním. Jejich Životnost je zhruba stejná, jako životnost pečiva, vedle kterého se prodávají.

Samozřejmě si uvědomujeme, že někteří zákazníci nemají možnost, nebo nechtějí, investovat mnoho peněz do nového jízdního kola. I když kvalitní a spolehlivé kolo můžeme nabídnout již od cca. 9 000,- Kč (v kategorii horských kol). V takovém případě raději doporučujeme bazarová kola, která měla pořizovací hodnutu vyšší. Máte záruku, že tato kola mají svou kvalitu a dají se seřídit. Určitě je ale potřeba pečlivě vybírat a dát si záležet s prohlídkou kola.